طلبه همدانی و سوء استفاده اصلاح طلبان/ مقصر قتل طلبه همدانی کیست؟

گروه سیاسیاصلاح طلبان در تمامی سالهای فعالیت جریان سیاسی خود نشان داده اند اظهارات شاز و عجیب و غریب زیادی دارند، در ماجرای طلبه همدانی عباس عبدی که از تئوریسین ها و فعالان سیاسی اصلاح طلب به شمار می رود گفته که ” ترور یک روحانی در همدان از سوی اوباش اتفاقی مهم بود که باید مورد توجه کافی قرار گیرد. هرچند قصد ندارم که هر اتفاقی را به سرعت به پای بخشی از جناح اصولگرا بنویسم، ولی در این مورد خاص و به علل گوناگون مجبوریم که چنین اتهامی را متوجه آنان کنیم.”

به گزارش افکارنیوز، این واکنش نشان می دهد اتفاقا بر خلاف اینکه عبدی معتقد است هر اتفاقی را به پای اصولگرایان نباید نوشت اما در واقع جریان سیاسی اصلاح طلب در این سالها هر اتفاقی که می افتد را به پای جریان سیاسی رقیب می نویسند.


سوء استفاده یک اصلاح طلب از قتل طلبه همدانی

تاکتیک اصلاح طلبان توپ را به زمین حریف انداختن است و در این مسیر برای آنها حوزه سیاست و اقتصاد و یا فرهنگ و اجتماع تفاوتی ندارد و از هر موضوعی برای نگاه حزبی خود عمل می کنند.

در این روزها شاهد توئیت مهناز افشار و برخی سلبریتی ها درباره یک صفحه جلعی طلبه ای بوده ایم، سلبریتی هایی که همواره حامی درجه یک جریان اصلاح طلبی هستند نه اصولگرایی، همین واکنش ها و امثالهم است که باعث می شود عده ای چنین تحلیل کنند که باید روحانیت را حذف کرد.

روحانیتی که در تمام سالها در کنار مردم بوده و در قضیه سیل اخیر نیز مشاهده شد که چگونه بیل در دست گرفته و به کمک مردم سیل زده شتافتند.

آقای عبدی گویا فراموش کرده اند که همفکران اصلاح طلب و لیبرال ایشان که از کشور گریخته اند چگونه ساز جدایی دین از سیاست می زنند و اتفاقا همین جریان فکری است که مخالف روحانیت می باشد.

از سوی دیگر نهادهای ذیربط فرهنگی کشور که توسط دولت مورد علاقه اصلاح طلبان اداره می شوند و مسئول نظارت بر فضای مجازی را دارند چرا در عرصه نظارت ضعیف عمل کرده اند؟

دستگاه های امنیتی اجازه ندهند خشونت از طریق فضای مجازی ترویج پیدا کند

خجسته از نمایندگان مجلس در واکنش به قتل طلبه همدانی عنوان کرد که مقام معظم رهبری نیز درباره برخورد با عوامل ناامن کننده فضای مجازی تذکر اکید دادند که وزارت ارتباطات با همکاری پلیس فتا و ناجا باید به این مهم بپردازند.

بیشتر بخوانید:


قتل طلبه همدانی به ضرب گلوله افراد ناشناس/ عکس(۱۶+)


واکنش وزیر کشور به قتل طلبه همدانی

وی در ادامه با بیان اینکه تا کنون دستگاه های نظارتی در باب مقابله با ترویج خشونت در فضای مجازی ضعیف عمل کردند، اظهار داشت: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی نباید اجازه دهند خشونت از طریق فضای مجازی ترویج پیدا کرده و امنیت به خطر بیفتد.

خجسته همچنین با تأکید بر ضرورت رصد شبکه های مجازی به خصوص اینستاگرام، ابراز داشت: کل فضای اینستاگرام را نمی توان محدود کرد اما نباید این فضا را رها کرد بلکه باید با شیوه های دیگر محدودیت هایی ایجاد شده و با کاربران مخل نظم عمومی که به راحتی تصاویر سلاح های خود را نیز به نمایش می گذارند، برخورد شود.

در فضای مجازی شاهد توهین علیه نظام، مقدسات و اشخاص حقیقی و حقوقی هستیم

 

کمالی پور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه شاهد اقدامات موثری در کنترل، نظارت و مدیریت فضای مجازی نیستیم، افزود: متاسفانه در فضای مجازی شاهد توهین علیه نظام، مقدسات و اشخاص حقیقی و حقوقی هستیم این در حالی است که نظارت مناسبی نیز بر این فضای رها شده صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه های مختلف اقداماتی در فضای مجازی انجام می شود که متاسفانه بسیار نگران کننده است و می طلبد پلیس فتا ورودی جدی داشته باشد و چنانچه به تنهایی از عهده مدیریت این فضا برنمی آید از همکاری سایر نهادهای امنیتی و نظامی برای کنترل آن استفاده کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی شک اگر نظارت و کنترل مناسبی بر فضای مجازی صورت نگیرد شاهد افزایش جرم و جنایت خواهیم بود.

کمالی پور قتل طلبه همدانی را ناشی از عدم کنترل و نظارت مناسب پلیس فتا بر فضای مجازی دانست و گفت: اگر پلیس فتا اقدامات پیشگیرانه را انجام می داد قتل رخ نمی داد و قاتل شرور به راحتی دستگیر می شد.

 

 « (خبری قبلی)