ترامپ به دنبال سرقت منابع ارزی ونزوئلاست

به گزارش افکارنیوز،

 نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در سخنانی دولت ترامپ را به اخلالگری در امور ونزوئلا و سرقت منابع ارزی آن متهم کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا که در مراسم فارغ تحصیلی دانشجویان پزشکی حضور داشت، گفت: واشنگتن به دنبال اخلال گریغیراخلاقی در ونزوئلا است، اما کاراکاس هرگز در مقابل فشارهای واشنگتن تسلیم نخواهد شد.

مادورو همچنین با اشاره به روابط مستحکم کشورش با دولت همسایه، یعنی کوبا عنوان داشت که آمریکا به دنبال اختلاف افکنی در منطقه و برهم زدن روابط ونزوئلا و کوباست، اما کاراکاس هیچ‌گاه از متحد قدرتمندی همچون هاوانا جدا نخواهد شد.

در جریان تنش‌هایی که از چند ماه پیش به این سو در ونزوئلا رخ داده است، دولت کوبا در کنار روسیه، چین و ایران از دولت منتخب مادورو در کاراکاس حمایت می‌کند، اما واشنگتن به شدت نسبت به حمایت کوبا از ونزوئلا هشدار داده و هفته گذشته نیز ترامپ با انتشار توئیتی، کوبا را تهدید کرد که اگر نیروهای این کشور فوراً فعالیت‌های نظامی در ونزوئلا را متوقف نکنند، باید منتظر محاصره اقتصادی کامل به همراه شدیدترین تحریم‌ها باشد.

اگرچه ونزوئلا ماه‌هاست که با دخالت‌های آمریکا و اعمال تحریم و تهدید به مداخله نظامی از سوی آمریکا مواجه است، اما دولت ترامپ ادعا می‌کند هاوانا هزاران نیروی اطلاعاتی و امنیتی در ونزوئلا برای کمک به مادورو مستقر کرده است.