دیدار هیأتی از حزب‌الله با «جهاد اسلامی»

به گزارش افکارنیوز،

هیأتی از حزب الله لبنان با مسئولانی از جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وب‌سایت خبری «النشره» لبنان پنجشنبه (۱۹ اردیبهشت) گزارش داد که «زید ظاهر» مسئول حزب‌الله در شهر الصیدا به همراه «علی الزینو» با «شکیب العینا»، هماهنگ‌کننده روابط خارجی جهاد اسلامی در دفتر این جنبش واقع در این شهر دیدار کرد.

هیأت حزب‌الله لبنان طی دیدار امروز پیروزی مقاومت فلسطین در نبرد اخیر با رژیم اشغالگر قدس را به مسئولان جهاد اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

این هیأت همچنین از اظهارات اخیر «زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تمجید کرد. النخاله دیروز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفته بود که مقاومت فقط چند ساعت با بمباران تل‌آویو و دیگر شهرهای فلسطین اشغالی فاصله داشت و بین گروه‌های مقاومت فلسطین توافق شده است که در صورت حمله و تجاوز دوباره صهیونیست‌ها به غزه، به تل‌آویو پاسخ فوری داده شود.

هیأت حزب الله در مورد این اظهارات گفت: «این اظهارات مادله جدید بازدارندگی با دشمن صهیونیستی را تثبیت کرد؛ بر اساس این معادله، هر گونه تجاوز جدید به مردم فلسطین با پاسخ قوی مقاومت مواجه خواهد شد و دیگر هیج جای امنی در داخل رژیم غاصب باقی نخواهد ماند».

مسئول هماهنگ کننده روابط خارجی جهاد اسلامی در این دیدار تأکید کرد که مقاومت فلسطین پیوسته در حال تقویت است و آمادگی آن برای مقابله با دشمن همچنان پا برجاست.

او گفت که جنبش جهاد اسلامی و سایر گروه‌های مقاومت فلسطین برای مقابله با هر نقشه‌ای که به دنبال حذف آرمان فلسطین باشد، از جمله طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» مقابله خواهد کرد.

طرح موسوم به «معامله قرن» که آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح کرده، به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» یعنی کشورهای دیگر است. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در دولت آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شده است و قرار نیست کشوری به نام فلسطین به پایتختی قدس به رسمیت شناخته شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه از جمعه گذشته بعد از حمله رژیم صهیونیستی به پنجاه و هفتمین راهپیمایی حق بازگشت و شکست محاصره غزه، به این حمله پاسخ دادند و این درگیری موقت، آغاز درگیری دو روزه شدید شد.

طی این دو روز (شنبه و یکشنبه) مقاومت فلسطین صدها راکت و موشک به شهرک‌ها و شهرهای صهیونیست شلیک و تل‌آویو را مجبور به طرح آتش‌بس و اجرای تعهدات خود در قبال غزه کرد.

در این رویارویی، ۲۷ فلسطینی به شهادت رسید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. در مقابل، چهار صهیونیست در پاسخ مقاومت فلسطین کشته و ۱۶۰ تن دیگر زخمی شدند.