اظهارات مضحک و بی‌اساس «صادق زیباکلام»

به گزارش افکارنیوز،

صادق زیباکلام عضو هیات علمی دانشگاه تهران اخیرا در توئیتی نوشت که « پوشش خبری رسانه‌های حکومتی ایران از تلفات انسانی در غزه و اسرائیل به نحو باور نکردنی یک‌سویه و جانبدارانه است. تلفات اسراییلی ها را “معدوم شدن صهیونیست های جنایتکار” عنوان می کنند و از فلسطینی ها به عنوان شهدای بی‌دفاع مظلوم نام می‌برند.در حالیکه هر دو قربانیان بیگناه خشونت هستند.»

 

بیان اظهارات عجیب و بی‌اساس از سوی صادق زیباکلام اگرچه تازگی ندارد ولی اینکه استاد علوم سیاسی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور درباره موضوعی که بر همگان دلایل آن مشخص است، چنین اظهاراتی را بیان می‌کند، بسیار عجیب است.

سعید تواناراد فعال دانشجویی در پاسخ توئیت زیباکلان نوشته است: « اگر من زدم توی گوشت، صورتتو اونور می‌کنی و میگی یکی دیگه هم بزن؟ یا از خودت غیرت و شرف نشون میدی و دفاع می‌کنی؟ اگر دفاع کنی و در راه دفاع از خودت کشته بشی یا منو بکشی، هر دومون به یک اندازه مذموم یا ممدوح هستیم؟ واقعاً شما  استاد دانشگاه تهران هستید؟ واقعاً شما نویسنده اید؟ وای!»

رضا رمضان نژاد دبیر اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا هم در پاسخ به زیبا کلام گفته است: « صهیونیست غاصب ساکن اراضی اشغالی، همین دو ماه پیش، از بین چند جانی آدمکش که به تعداد کشتن فلسطینی‌ها در تبلیغات انتخاباتی افتخار می‌کردن، به وحشی‌ترین‌شان رای داده! تقاوتی نیست بین او و کودک فلسطینی محروم از غذا، دارو، برق و …؟؟»

محمدمهدی معنوی هم خطاب به زیباکلام نوشته است:‌« احساس نمی‌کنی خیلی دیگه روشن فکر شدی؟ خودت معتقدی به این … که نوشتی …، خدا رحم کرد راوی کربلا نبودی وگرنه می‌نوشتی عده ای از طرفداران حسین ابن علی با عده ای از هواداران معاویه جنگیدند و افرادی نیز در این میان قربانی خشونت شدند!!!»

بنابراین گزارش زیباکلام در گذشته نیز در مورد دشمنی جمهوری اسلامی ایران با رژیم غاصب و کودکش صهیونیستی گفته بود که « علت دشمنی رژیم صهیونیستی با ایران بدین خاطر است که ما می‌خواهیم آنان را محو کنیم، من کشور اسرائیل را به رسمیت می‌شناسم چراکه سازمان ملل آن را به رسمیت شناخته است!»

بیان چنین سخنان بی‌اساس و مضحکی از زیباکلام از طرفی موجب اعتراض بسیاری از دانشگاهیان و فعالان فضای مجازی شده و از سویی هم این اظهارات موجب سواستفاده‌ دشمنان ما می‌شود و به صورت نمونه در یکی از موارد وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار پستی در حساب فارسی توییتر خود، از اظهارات زیباکلام ابراز خوشحالی کرد.

 

حداقل انتظاری که هم اکنون از صادق زیباکلام می‌رود این است که وی حداقل برای حفظ شان دانشگاه تهران و اساتید دانشگاه‌های ایران دست از بیان اظهارات بی‌اساس و مضحک بردارد و حداقل قبل از بیان چنین اظهاراتی تاریخ را مطالعه کند تا مورد تمسخر و همچنین اعتراض فعالان فضای مجازی قرار نگیرد.